Informator o strukturze Uczelni

Rozwiń
Start > Organizacja uczelni  > Podstawowe jednostki strukturalne  > Wydział Nauk o Zdrowiu z Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej  > Katedra Medycyny Społecznej  > Zakład Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej

Zakład Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej

Katedra Medycyny Społecznej

DYDAKTYKA

Kształcenie przeddyplomowe
nauczanie przedmiotów z obszaru zdrowia publicznego oraz zarządzania ochroną zdrowia dla większości kierunków prowadzonych w Uczelni w tym lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, pielęgniarstwa, położnictwa, fizjoterapii, ratownictwa medycznego. Zakład jest inicjatorem i twórcą kierunku zdrowie publiczne (studia I i II stopnia), którego absolwenci poznają pełne spektrum tematów jakimi zajmuje się zdrowie publiczne.

Kształcenie podyplomowe
Zakład prowadzi kursy specjalizacyjne dla lekarzy i dentystów w zakresu:
- zdrowia publicznego
- prawa medycznego
Zapisy: https://kursy.cmkp.edu.pl/

Zakład ma również uprawnienia do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego dla lekarzy z zakresu zdrowia publicznego

W ramach Zakładu Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej lub w powiązaniu z nim działają koła naukowe
- Koło Naukowe Zdrowia Publicznego Opiekun koła naukowego dr hab. Łukasz Balwicki email:lukasz.balwicki@gumed.edu.pl Celem działalności Koła jest popularyzacja wiedzy z zakresu zdrowia publicznego i kształcenie młodych naukowców. Koło tworzy liczne projekty naukowe, dzieli się wiedzą i podejmuje współpracę z różnymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Chętnych do dołączenia do Koła zapraszamy do kontaktu z Opiekunem koła lub ze studentami:
Viceprzewodniczący (koordynator sekcji PD) – krzysztof_klimiuk@gumed.edu.pl

- Studenckie Koło Naukowe – Interdyscyplinarne Zarządzenie Ochroną Zdrowia Opiekun koła naukowego dr Marlena Robakowska e-mail: marlena.robakowska@gumed.edu.pl Studenckie Koło Naukowe Interdyscyplinarne zarządzanie ochroną zdrowia to miejsce spotkań wszystkich osób zainteresowanych tematyką zarządzania w ochronie zdrowia. Członkowie Koła propagują interdyscyplinarne podejście do tej tematyki, promują niestandardowe metodyki oraz innowacyjne techniki zarządzania.
https://ratownictwo.gumed.edu.pl/48294.html

Aktualizacja strony: 20.01.2021
Łukasz Balwicki, Beata Gronek, Paulina Metelska