Informator o strukturze Uczelni

Rozwiń
Start > Organizacja uczelni  > Jednostki pozawydziałowe  > Centrum Rozwoju Kompetencji, Zintegrowanej Opieki i e-Zdrowia

Centrum Rozwoju Kompetencji, Zintegrowanej Opieki i e-Zdrowia

Jednostki pozawydziałowe
Numer MPK: 710

Kierownik:
dr hab. Ewa Bandurska

dr hab. Ewa Bandurska

ewa.bandurska@gumed.edu.pl

Doktor nauk o zdrowiu, magister zdrowia publicznego oraz ekonomii. Autorka licznych publikacji dotyczących analiz efektywności kosztowej, opieki zintegrowanej oraz jakości życia.
Posiada wieloletnie doświadczenie dydaktyczne, jest autorką unikatowego modelu kształcenia studentów kierunku Zdrowie Publiczne z zakresu farmakoekonomiki. Jest kierownikiem kierunku Zdrowie publiczne – zarządzanie w systemie zdrowia (studia I stopnia).
Członek Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomiki (aktualnie członek komisji rewizyjnej), Polskiego Towarzystwa Programów Zdrowotnych, Polskiego Towarzystwa Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego. Opiekun koła naukowego GUMed Zarządzanie i Ekonomika w Ochronie Zdrowia oraz współopiekun ISPOR Student Chapter Poland – ogólnokrajowego koła naukowego studentów zajmujących się farmakoekonomiką.
Ekspert współpracujący między innymi z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładem Higieny, Fundacją Medicover, Bankiem Światowym i innymi podmiotami.
Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego.

Adres:Dębowa 30, 80-204, Gdańsk
Tel.:58 349 18 70
E-mail:future@gumed.edu.pl

Informacje dotyczące konsultacji pracowników Centrum znajdują się w zakładce Komunikaty i ogłoszenia.

Gdzie nas znaleźć?

Centrum Rozwoju Kompetencji, Zintegrowanej Opieki i e-Zdrowia
Gdański Uniwersytet Medyczny

ul. Dębowa 30
80-208 Gdańsk

Tel:+48(58) 349-18-70

E-mail: future@gumed.edu.pl

Centrum Rozwoju Kompetencji, Zintegrowanej Opieki i e-Zdrowia jest pozawydziałową jednostką GUMed, która rozpoczęła działalność w 2020 roku. Do głównych obszarów działalności Centrum należy:

• Inspirowanie rozwoju kompetencji związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych wśród pracowników GUMed, studentów i pacjentów.

• Identyfikacja barier i proponowanie rozwiązań związanych z wykorzystywaniem nowych technologii w życiu codziennym i zawodowym.

• Partnerowanie w budowaniu umiejętności komunikacyjnych przedstawicieli różnych zawodów wspierających pacjentów.

• Popularyzacja opieki zdrowotnej skoncentrowanej na pacjencie, w tym opieki zintegrowanej oraz wykorzystującej dane pochodzące od pacjenta.

• Wspieranie edukacji pacjentów chorych przewlekle i ich rodzin.

• Inicjowanie rozwiązań wykorzystujących nowoczesne technologie w opiece nad pacjentem, zdrowiu publicznym.

• Proponowanie metod wykorzystywania narzędzi e-zdrowia oraz danych typu RWE do zarządzania systemem zdrowia.

• Inne projekty i zadania związane z obszarami nowych kompetencji, integracji opieki i zdrowia cyfrowego powierzone przez władze Uczelni.

Aktualizacja strony: 05.09.2024
Ewa Bandurska, Dominika Bosek, Weronika Ciećko, Piotr Popowski, Marzena Zarzeczna-Baran