Informator o strukturze Uczelni

Rozwiń
Start > Organizacja uczelni  > Podstawowe jednostki strukturalne  > Wydział Nauk o Zdrowiu z Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej  > Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa  > Zakład Pielęgniarstwa Społecznego i Promocji Zdrowia

Zakład Pielęgniarstwa Społecznego i Promocji Zdrowia

Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa

PROFIL

Misją Zakładu Pielęgniarstwa Społecznego i Promocji Zdrowia jest zmniejszanie ryzyka chorób cywilizacyjnych i propagowanie zdrowego stylu życia.

Priorytetem są są działania w kierunku obniżania narażenia ludzi na związki endokrynnie czynne, w szczególności ochrona personelu pielęgniarskiego oraz kobiet ciężarnych.

W ramach działalności Zakładu przygotowujemy studentów do rozpoznawania zagrożeń i czynników ryzyka chorób, identyfikacji potrzeb z zakresu promocji zdrowia, profilaktyki i edukacji zdrowotnej, opracowywania, wdrażania, koordynacji i realizacji programów promocji zdrowia i profilaktyki oraz środowiskowej opieki pielęgniarskiej w miejscu zamieszkania pacjenta jak również w społeczności lokalnej, w tym w środowisku pracy i nauki.

Prowadzone są również badania i edukacja w zakresie geriatrii oraz rehabilitacji i pielęgnowania osób niepełnosprawnych.

Przy Zakładzie działa Studenckie Koło Naukowe Promocji Zdrowia.

KONTAKT:

Opiekun koła – mgr piel. Angelika Jakubowska tel. 662-649-924

Przewodniczący koła – lic. piel. Karol Duda tel. 606-146-789

Więcej o działalności SKN w zakładce “Moje strony”.

Aktualizacja strony: 07.04.2024
Angelika Jakubowska, Dorota Kilańska, Magdalena Kuzepska