Informator o strukturze Uczelni

Rozwiń
Start > Organizacja uczelni  > Podstawowe jednostki strukturalne  > Wydział Nauk o Zdrowiu z Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej  > Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa  > Zakład Pielęgniarstwa Chirurgicznego

Zakład Pielęgniarstwa Chirurgicznego

Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa

KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA

Konferencja-Opieka onkologiczna 08.12.2015r Gdańsk

2015-12-10

Konferencja “Opieka onkologiczna” zorganizowana przez Zakład Pielęgniarstwa Chirurgicznego i Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Onkologicznych Oddział Terenowy w Gdańsku odbyła się 8 grudnia 2015 r. w Hotelu Amber w Gdańsku. Celem spotkania było upowszechnienie wiedzy z dziedziny pielęgniarstwa onkologicznego oraz wymiana doświadczeń dotyczących organizacji opieki nad chorymi onkologicznie.
Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wzięły w nim udział nie tylko pielęgniarki i pielęgniarze zajmujący się opieką onkologiczną, lecz także studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Konferencja odbyła się pod patronatem dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. Piotra Lassa.
Wykład inauguracyjny „Rozwój pielęgniarstwa onkologicznego” wygłosiła mgr Barbara Jobda Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Onkologicznych. Sesja pierwsza konferencji poświęcona była onkologii w pediatrii, druga organizacji opieki onkologicznej w Polsce. Prelegentami byli wykładowcy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy specjalizują się w opiece onkologicznej.

Aktualizacja strony: 19.02.2024
Hanna Grabowska, Piotr Jarzynkowski, Agnieszka Kruk, Ewa Łukaszewicz, Barbara Mach, Sylwia Terech-Skóra