Informator o strukturze Uczelni

Rozwiń
Start > Organizacja uczelni  > Podstawowe jednostki strukturalne  > Wydział Nauk o Zdrowiu z Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej  > Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa  > Zakład Pielęgniarstwa Chirurgicznego

Zakład Pielęgniarstwa Chirurgicznego

Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa
Numer MPK: 453

p.o. Kierownika:
dr n. med. Renata Piotrkowska

dr n. med. Renata Piotrkowska

renata.piotrkowska@gumed.edu.pl

Adiunkt w Zakładzie Pielęgniarstwa Chirurgicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalistka pielęgniarstwa onkologicznego, absolwentka Zarządzania w Zakładach Opieki Zdrowotnej w Instytucie Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, warsztatów OSCE (Objective Structured Clinical Examination) – Nowoczesne formy weryfikacji efektów kształcenia praktycznego w oparciu o zaawansowane systemy symulatorów medycznych oraz wielu szkoleń podyplomowych. Zawodowo związana z Kliniką Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego (PTP), Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Onkologicznych (PSPO), nauczyciel akademicki, wykładowca różnych form kształcenia podyplomowego. Odznaczona Złotym Czepkiem za działalność na rzecz środowiska pielęgniarek i położnych przez Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku. Uczestniczka programu Erasmus Staff Mobility. W obszarze jej zainteresowań naukowych znajduje się pielęgniarstwo angiologiczne i chirurgiczne, wpływ bólu, lęku i depresji na funkcjonowanie biopsychospołeczne pacjentów leczonych chirurgicznie.

https://orcid.org/0000-0001-6512-255X

Adres:Dębinki 7, 80-211, Gdańsk
Tel.:58 349 19 82 - kierownik
58 349 19 81 - wykładowcy
Tel./fax:58 349 12 47 - sekretariat

KONTAKT
Zakład Pielęgniarstwa Chirurgicznego umiejscowiony jest na ternie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w budynku nr 15, na III piętrze.

Aktualizacja strony: 19.02.2024
Hanna Grabowska, Piotr Jarzynkowski, Agnieszka Kruk, Ewa Łukaszewicz, Barbara Mach, Sylwia Terech-Skóra