Informator o strukturze Uczelni

Rozwiń
Start > Organizacja uczelni  > Podstawowe jednostki strukturalne  > Wydział Nauk o Zdrowiu z Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej  > Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa  > Zakład Pielęgniarstwa Chirurgicznego

Zakład Pielęgniarstwa Chirurgicznego

Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa

PRACOWNICY

p.o. Kierownika:

dr n. med. Renata Piotrkowska

dr n. med. Renata Piotrkowska

E-mail:renata.piotrkowska@gumed.edu.pl
Tel. bezp.:58 349 19 82

Adiunkt w Zakładzie Pielęgniarstwa Chirurgicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalistka pielęgniarstwa onkologicznego, absolwentka Zarządzania w Zakładach Opieki Zdrowotnej w Instytucie Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, warsztatów OSCE (Objective Structured Clinical Examination) – Nowoczesne formy weryfikacji efektów kształcenia praktycznego w oparciu o zaawansowane systemy symulatorów medycznych oraz wielu szkoleń podyplomowych. Zawodowo związana z Kliniką Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego (PTP), Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Onkologicznych (PSPO), nauczyciel akademicki, wykładowca różnych form kształcenia podyplomowego. Odznaczona Złotym Czepkiem za działalność na rzecz środowiska pielęgniarek i położnych przez Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku. Uczestniczka programu Erasmus Staff Mobility. W obszarze jej zainteresowań naukowych znajduje się pielęgniarstwo angiologiczne i chirurgiczne, wpływ bólu, lęku i depresji na funkcjonowanie biopsychospołeczne pacjentów leczonych chirurgicznie.

https://orcid.org/0000-0001-6512-255X

Adiunkci:

dr n. o zdr. Piotr Jarzynkowski

dr n. o zdr. Piotr Jarzynkowski

E-mail:piotr.jarzynkowski@gumed.edu.pl
Tel. bezp.:58 349 19 81

Specjalista pielęgniarstwa operacyjnego, absolwent Zarządzania Podmiotami Leczniczymi na Uniwersytecie Gdańskim, członek Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego (PTP), zaangażowany we współpracę z Kołem Naukowym Pielęgniarstwa Chirurgicznego. Zainteresowania naukowe obejmują pielęgniarstwo operacyjne, bezpieczeństwo pacjenta i personelu bloków operacyjnych, organizację pracy w blokach operacyjnych oraz endoskopię (gastroenterologiczną, urologiczną, ginekologiczną).

https://orcid.org/0000-0003-0546-6195

dr n. med. Agnieszka Kruk

dr n. med. Agnieszka Kruk

E-mail:agnieszka.kruk@gumed.edu.pl
Tel. bezp.:58 349 19 81

Specjalistka pielęgniarstwa onkologicznego, absolwentka studium Psychoonkologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Zawodowo związana z Kliniką Chirurgii Klatki Piersiowej UCK w Gdańsku, członek Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca w Gdańsku.

dr n. med. Janina Książek

dr n. med. Janina Książek

E-mail:janina.ksiazek@gumed.edu.pl
Tel. bezp.:58 349 19 81

Specjalistka pielęgniarstwa chirurgicznego, przewodnicząca Terenowego Oddziału Stowarzyszenia Pielęgniarek Onkologicznych w Gdańsku, wieloletnia pielęgniarka oddziałowa w Klinice Chirurgii Klatki Piersiowej UCK w Gdańsku, uczestniczka programu Erasmus Staff Mobility, współautorka cyklu szkoleń dla pielęgniarek w zakresie udziału w badaniach klinicznych i immunoterapii oraz stypendystka Princess Margaret Hospital w Toronto.

https://orcid.org/0000-0002-7834-5127

dr n. o zdr. Sylwia Terech-Skóra

dr n. o zdr. Sylwia Terech-Skóra

E-mail:sylwia.terech-skora@gumed.edu.pl
Tel. bezp.:58 349 19 81

Specjalistka pielęgniarstwa chirurgicznego, członek Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran (PTLR) i European Wound Management Association (EWMA), zajmuje się problematyką leczenia ran i żywienia pozajelitowego pacjentów. Uczestniczka międzynarodowych warsztatów Zakażenie Miejsca Operowanego – eksperci szkolą ekspertów w Europejskim Instytucie Chirurgii (ESI) w Hamburgu.

https://orcid.org/0000-0002-7099-4739

Asystenci:

mgr Kamila Mazuryk

E-mail:kamila.mazuryk@gumed.edu.pl

lek. med. Olga Rostkowska

E-mail:olga.rostkowska@gumed.edu.pl
Aktualizacja strony: 19.02.2024
Hanna Grabowska, Piotr Jarzynkowski, Agnieszka Kruk, Ewa Łukaszewicz, Barbara Mach, Sylwia Terech-Skóra