Informator o strukturze Uczelni

Rozwiń
Start > Organizacja uczelni  > Podstawowe jednostki strukturalne  > Wydział Lekarski  > Katedra i Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej

Katedra i Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej

Wydział Lekarski

O KLINICE

Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku zapewnia kompleksowy proces leczenia, pielęgnowania i czynnej rehabilitacji. Klinika dysponuje 24-u łóżkami w 10 salach ogólnych, 2 salach wzmożonego nadzoru pooperacyjnego z pełnym monitorowaniem funkcji życiowych oraz 1 salą izolacji mikrobiologicznej. Każda z sal chorych wyposażona jest w węzeł sanitarny oraz telewizor.
W skład struktur Kliniki włączona jest pracownia bronchoskopowa oraz sala zabiegowa. Pracownia bronchoskopowa jest wyposażona w bronchoskopy klasyczne, bronchofiberoskopy, bronchofiberoskopy z modułem NBI i autofluorescencji oraz zestaw do przezoskrzelowej ultrasonografii EBUS.
Opiekę medyczną nad chorymi sprawuje 7 specjalistów chirurgii klatki piersiowej, 2 lekarzy w trakcie specjalizacji, 22 pielęgniarki ( 16 z tytułem magistra) oraz 2 magistrów fizjoterapii. Zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii klatki piersiowej odbywają się na Bloku Operacyjnym CMI w ramach systemu Zintegrowanych Sal Operacyjnych typu OR-1.
Sala ooperacyjna torakochirurgiczna jest wyposażona w nowoczesny sprzęt wideotorakoskopowy, w tym tor wizyjny z wizualizacja 3D, laser operacyjny używany do resekcji guzów płuc, opłucnej i udrażniania dróg oddechowych oraz aparat do znieczulenia metodą dyszową JET niezwykle pomocny w operacjach na miąższu płuc.

Aktualizacja strony: 18.05.2017
Wojciech Żurek