Informator o strukturze Uczelni

Rozwiń
Start > Organizacja uczelni  > Podstawowe jednostki strukturalne  > Wydział Lekarski  > Katedra Anestezjologii i Intensywnej Terapii  > Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Katedra Anestezjologii i Intensywnej Terapii

SEMINARIA REZYDENCKIE


Seminaria rezydenckie to cykl spotkań, na których rezydenci Katedry i Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii wymieniają się z kolegami informacjami uzyskanymi podczas zgłębiania książek oraz artykułów z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii i dziedzin pokrewnych.
Na każdym spotkaniu poruszany jest inny problem. Prezentująca go osoba może liczyć na wsparcie kierownika specjalizacji, który również jest obecny podczas prezentacji.
Obok poruszanego wątku głównego, korzystając z wiedzy starszych kolegów, istnieje możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące młodych adeptów anestezjologii pytania. Ponadto przekazywane są praktyczne wskazówki dotyczące postępowania w sytuacjach kryzysowych.
Poszerzanie wiedzy z pewnością pomoże w lepszym rozumieniu napotkanych problemów oraz ułatwi radzenie sobie w sytuacjach nagłych.

Miejsce przeprowadzenia spotkań: sala odpraw Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Tematy kolejnych spotkań:


Najbliższe spotkanie odbędzie się
11.01.2019
w sali odpraw naszej Kliniki.

Temat spotkania:
Kalorymetria pośrednia – lek. Ewelina Matracka


prezentacje prezentowane podczas spotkań:
Aktualizacja strony: 15.10.2023
Ewelina Kardel-Reszkiewicz, Jan Stefaniak